FeyenoordRSS

GEEN WOORDEN MAAR DADEN!

‘Earnest Stwart over de afgelopen transferperiode’

Earnest Stewart heeft er op de valreep van de transferdeadline nog alles aan gedaan om de selectie een boos te geven met Noah Ohio. Alleen lukte dit uiteindelijk niet.

Hij wilde naar eigen zeggen het liefst een speler halen, die ook in de toekomst nog van waarde kon zijn voor PSV. “De winterperiode is niet een ideaal moment om een speler binnen te halen. Dat moet dan eigenlijk altijd met het oog op de toekomst zijn, zoals we hebben kunnen doen met Esmir (Bajraktarevic, red.). Er speelt een aantal andere dingen mee. We hebben een legende in de spits staan in de persoon van Luuk de Jong, met wie we heel graag willen verlengen, en we hebben Ricardo Pepi zijn contract net verlengd. Dan kun je niet voor een hoop geld een derde spits daarbij gaan zetten. Dan los je het liever op met iets voor de toekomst.”

Stewart stelt dat het uiteindelijk niet haalbaar bleek om zo’n speler aan te trekken. “Dat hebben we in eerste instantie geprobeerd met die jongen van Lazio (Loum Tchaouna, die gehuurd kon worden met een optie tot koop en ook als rechtsbuiten kan spelen, red.). Dat ging niet door en dan ga je naar huurspelers kijken. Dat paste ook niet en de volgende optie is dan Jesper Uneken (spits van Jong PSV, red.).”

PSV aast nog op een transfervrij buitenkansje

Mogelijk hoopt Stewart nog een transfervrije optie te strikken, maar dat is volgens de voetbalbestuurder geen gemakkelijke opgave. “Dat is altijd nog een optie. Maar je hebt nog steeds te maken met het nadeel van zo’n winterse transferperiode. Met alle spelers die je kunt halen is wat. Die zijn al wat ouder of ze zijn geblesseerd geweest. Er is altijd wat, dus dat maakt het zo moeilijk.” Dat er geen nieuwe spits is gekomen leverde een hoop kritiek op, maar daar kan Stewart naar eigen zeggen niet zo veel mee. “Ik let er niet zo op. Het zij zo. Soms is men tevreden over iets en soms niet. In mijn functie hoort kritiek er ook bij. Het enige wat ik daarop kan zeggen, is dat ik elke dag bezig ben om het te verbeteren.”

Het bericht ‘Earnest Stwart over de afgelopen transferperiode’ verscheen eerst op Voetbalvisie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *